Pokles počtu prasat a ovcí v Maďarsku

Podle centrálního statistického úřadu (KSH) poklesl meziročně počet prasat a ovcí chovaných v Maďarsku. Počet prasat klesl v roce 2009 o 4 % (pokles o 0,7 mil. ks na nynějších 3,2 mil. ks) . Od roku 2006 byl zaznamenán pokles o 18,6 %. Již třetí rok po sobě poklesly početní stavy jak prasat ve výkrmu, tak i prasnic.

Pokles byl především zapříčiněn 12% propadem počtu prasat chovaných soukromými zemědělci. Počty prasnic klesly na 226 000 kusů oproti 230 000 kusům v roce 2008. Počet ovcí poklesl mírněji a to o 1,1 % na 1,2 mil. kusů, což je o 70 000 kusů méně než v roce 2006.

Naproti tomu početní stavy drůbeže zaznamenaly vzestup již druhý rok po sobě. V porovnání s rokem 2008 vzrostly v průběhu uplynulého roku o 3,1 %.

Stáda hovězího dobytka zůstala prakticky na nezměněných 700 000 kusech (- 0,1 %) v roce 2009, i když v průběhu posledních deseti let poklesly početní stavy skotu o celých 157 000 kusů. Počet krav meziročně klesl o 3,7 % na 312 000 kusů.

Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.

Tisk

Další články v kategorii Zemědělství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info