Potravináři: EK nastavuje pravidla znevýhodňující nováčky
02.10.2006 | ČTK
Evropská komise v řadě případů nastavuje pravidla znevýhodňující nové členské země, uvedl dnes na setkání s novináři prezident Potravinářské komory Jaroslav Camplík. Potravinářům se nelíbí, že komise od roku 2007 zavedla u některých dotací jako výlučné příjemce malé a střední podniky. Kritizují také to, že již dva roky marně usilují o podporu pro marketing na trzích mimo EU. Navíc se objevily informace, že Brusel chce omezit možnost podporovat z veřejných zdrojů propagaci potravin, což by se dotklo značky domácích kvalitních potravin Klasa.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Matěj Pomahač: Vrátit meze do krajiny (27.05.2026)
- Ministr Šebestyán hovořil o mrazech na jednání v Bruselu. Rada se zabývala i krizí na Blízkém východě a dostupností hnojiv (27.05.2026)
- Pozvánka na jednání klubu blonde d'Aquitaine (26.05.2026)
- Výzkum mořských řas jako inhibitoru metanu (26.05.2026)
- Konflikt na Blízkém východě ohrožuje také srílanský čajový průmysl (26.05.2026)
- Evropskou komisi odpověď ohledně Babišova byznysu neuspokojila, varovala před dotacemi (26.05.2026)
- Jakub Helma z Rodinné farmy Helmovi: Lásku k venkovu mám zkrátka v sobě (25.05.2026)
- Začíná další ročník akce Poznej svého farmáře. Zájemcům se otevře 11 farem (25.05.2026)
- Začal samosběr jahod (25.05.2026)
- EU pozastavila na rok dovozní cla na hnojiva, netýká se to Ruska a Běloruska (22.05.2026)

Tweet



