Přední čeští potravináři představili ministru Fuksovi okruhy k jednání
15.09.2010 | MZe ČR
Důraz na kontroly kvality potravinářských produktů při dovozu, posílení propagace českých potravin a zemědělství, zpřehlednění a redukce administrativních požadavků kladených na zemědělce - s těmito hlavními náměty se obrátili na ministra Ivana Fuksu zástupci velkých potravinářských a zemědělských podniků.
Přední čeští producenti potravin představili ministru Fuksovi témata a podněty k další diskuzi, která považují za důležité pro svoji další práci v oboru. Kromě požadavku důsledných kontrol potravinářského zboží při dovozu nebo posílení propagace českých potravin se na jednání hovořilo také o snížení byrokracie pro zemědělce. „Považuji za přínosné, že se nastolily okruhy témat k řešení a zástupci různých zemědělských oblastí mi popsali svůj pohled na danou problematiku,“ řekl ministr Fuksa s tím, že po jednání přidělil jednotlivá témata příslušným náměstkům k další práci se zástupci této iniciativy
Poté, co představitelé iniciativy a ministerstvo definuje vzájemně své pozice k jednotlivým okruhům, bude jasno v oblastech k řešení. Pro tuto chvíli ministr Fuksa ocenil konkrétní impulsy. Jako první konkrétní krok požádal ministr Fuksa představitele iniciativy o intenzivní spolupráci s antibyrokratickou komisí.
Další články v kategorii Zemědělství
- Živý venkov potřebuje místní hospodáře (27.07.2026)
- Ministerstvo zemědělství rozšiřuje podporu poradenství pro zemědělce a potravináře (24.07.2026)
- NOVÉ TYPY UŠNÍCH ZNÁMEK CAISLEY (24.07.2026)
- Jak americké plodiny dobyly po roce 1492 Evropu (24.07.2026)
- Od vlády nerespektující pravidla působí zavádění další EET pro podnikatele jako špatný vtip (24.07.2026)
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)
- K letošní sklizni s místopředsedou ASZ ČR Janem Šteflem v Českém rozhlase Plus (23.07.2026)
- Úrodu na vinicích ohrožují letošní vedra (23.07.2026)
- Fotky z koňské soutěže krásy. Tradice přežívá navzdory válkám (23.07.2026)
- Výrobce substrátů Agro CS loni zvedl tržby, ale strojírenská divize má výsledky horší (23.07.2026)

Tweet



