Prohlášení ministra Mariana Jurečky k vyvěšení vlajky Ukrajiny na Ministerstvu zemědělství
06.03.2014 | MZe ČR
Tisková zpráva – prohlášení ministra
„Rozhodl jsem se dnes vyvěsit vlajku Ukrajinské republiky u budovy Ministerstva zemědělství. Je to moje iniciativa, protože cítím potřebu vyjádřit sounáležitost s lidem Ukrajiny, s obyvateli všech národností a národů, které zde žijí. Vždyť Zakarpatská Ukrajina byla součástí naší společné historie. V těchto zásadních dnech, které ovlivní budoucí směřování této země, považuji za podstatné, aby představitelé České republiky jasně vyjádřili svoji podporu lidem na Ukrajině a jejím snahám o územní celistvost. Tato země vždy náležela nejen geograficky, ale i historicky do Evropy. Činy, které spáchalo předchozí vedení země, jsou neomluvitelné. Ukrajina je naším partnerem nejen hospodářským, ale spojuje nás i velké množství občanů ukrajinské národnosti, kteří u nás žijí a pracují," prohlásil ministr zemědělství Marian Jurečka.
- Hynek Jordán
- ředitel Odboru komunikace MZe
Další články v kategorii Zemědělství
- Ovocnáři budou před mrazy bránit hlavně cennější druhy jako meruňky a třešně (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Hostínská farma zahájila chřestovou sezonu, navýší produkci zeleného chřestu (21.04.2026)
- Zemědělský fond má hotové analýzy k dotacím Agrofertu, brzy zveřejní další kroky (21.04.2026)
- Poptávka po rajčatech ze skleníků od elektrárny u Kadaně je velká, řeší vytápění (20.04.2026)
- Cena pšenice skokově vzrostla. Na vině je počasí i geopolitika (20.04.2026)
- Agrární komoru Plzeňského kraje vede Pavel Šrámek, spolumajitel farmy a mlékárny (20.04.2026)
- Udržitelnost dává smysl, říká jihočeský farmář. Dodává sýry na nejlepší smažák v Praze (20.04.2026)
- Vypěstovat melouny v Česku už není problém. Důležité je předpěstování i výběr vhodného druhu (19.04.2026)
- Zelený kruh: Jedy na hraboše, ústupky lovcům vlků a krajina bez ochrany. Komu slouží ministři Šebestyán a Červený? (17.04.2026)

Tweet



