Selské dožínky letos proběhnou v Pardubickém kraji
16.08.2012 | ASZ
Letošním hostitelem tradičních Selských dožínek bude farma rodiny Sochorových v Dolanech na Pardubicku. Oslava konce žní proběhne v sobotu 1. září od 15 hodin, celodenní program pro rodiny s dětmi v podobě Farmářských slavností však bude na této farmě připraven již na desátou.
Úrodné Polabí předurčuje tuto rodinnou farmu k čistě rostlinnému zaměření. Na 360 hektarech půdy pěstují Sochorovi hlavně cukrovku, obilí, řepku a slunečnici. Velkým pomocníkem se pro ně v průběhu dvaceti let hospodaření stala nejmodernější zemědělská technika, která bude v podobě výstavy určena očím přítomných tatínků a synů. Ty jistě potěší i sbírka auto-moto veteránů, kterou ve volném čase rozšiřuje a renovuje mužská část rodiny Sochorovy.
Nejen ve znamení rostlinné výroby a techniky však budou letošní dožínky. Sochorovi jsou i nadšenými chovateli drůbeže, konkrétně slepic a hus, na farmě jsou také ustájeni dva koně. Hospodářská zvířata mnoha druhů a plemen proto nebudou chybět. Návštěvníkům bude umožněna i projížďka na koni či ve starém kočáru. Kdo dorazí již kolem poledního, stihne ukázku westernového ježdění, workshop pro celou rodinu na téma „Jak být kamarádem svého dítěte“ či Drum Circle – bubnování pro celou rodinu.
Pořadatelé letošních Selských dožínek – Asociace soukromého zemědělství, farma rodiny Sochorových a ASZ Pardubice, Chrudim - si dovolují co nejsrdečněji pozvat k účasti na akci všechny členy ASZ. Připraveno bude bohaté občerstvení s posezením, k tanci a poslechu zahraje country kapela Průvan. Pro omezený počet zájemců bude zhruba od deseti hodin zorganizována odborná prohlídka farem členů ASZ v okolí (v případě vážného zájmu je možno zažádat o podrobný itinerář na e-mail:kancelar@asz.cz). Tak neváhejte a dopřejte sobě i své rodině po letošních nelehkých žních trochu zábavy. Zlákat k účasti se nechal i ministr zemědělství Petr Bendl.
Hlavní kancelář ASZ
Další články v kategorii Zemědělství
- Farma Vojtěška – stříbro v soutěži Farma roku 2025 (30.12.2025)
- Vizovická likérka Rudolf Jelínek loni investovala do digitalizace výroby (30.12.2025)
- Jak na prevenci respiračních onemocnění (29.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 52 (29.12.2025)
- Norský start-up vyvinul autonomního robota s umělou inteligencí pro úsporné hubení plevele (29.12.2025)
- Řečtí zemědělci se po vánoční pauze vrací k blokádám silnic a přechodů (28.12.2025)
- Česko chce flexibilitu v zemědělské politice. Může to být ale dvojsečné (27.12.2025)
- Babiš vloží Agrofert do fondu RSVP Trust (23.12.2025)
- Tento legendární stroj měnil venkov: Příběh nejrozšířenějšího traktoru Evropy (23.12.2025)
- Letos se objevilo ve velkochovech deset ohnisek ptačí chřipky, stejně jako loni (22.12.2025)

Tweet



