Souhrn událostí předchozího dne - 9.4.2003
10.04.2003 | Agris
Frutě Znojmo znovu hrozí prohlášení konkursu
Frutě Znojmo znovu hrozí prohlášení konkursu Největší konzervárně na Znojemsku, Frutě Znojmo, opět hrozí, že na ni bude prohlášen konkurs. Tato hrozba komplikuje jednání o dalším osudu společnosti, která koncem února propustila 110 zaměstnanců a v současnosti vůbec nevyrábí.
Zemědělci jsou nešťastní, příroda jim zasadila tvrdý úder
Návrativší se zima trápí nejen lidí, ale ničí také přírodu, kvetoucí meruňky a mandloně. Hrozí, že sotva vzešlá vegetace zmrzne definitivně. Pamětníci něco takového nepamatují třicet let.
VÚZE:Českým zemědělcům hrozí v EU konkurence z Polska a Maďarska
Českým zemědělcům a potravinářům bude zřejmě po vstupu do Evropské unie hrozit hlavně konkurence z Polska a Maďarska. Předpokládá to Výzkumný ústav zemědělské ekonomiky. "Nevidíme ta rizika pro český agrární trh ani tak v současných členských státech EU, jako spíše v nově přistupujících zemích, zejména v Polsku a Maďarsku," řekl Petr Tuček z VÚZE.
Zákaz vývozu drůbeže z Nizozemska potrvá nejméně do 25. dubna
Evropská komise dnes prodloužila zákaz vývozu drůbeže, vajec na líheň a drůbeží hrabanky z Nizozemska do 25. dubna kvůli pokračující epidemii ptačí chřipky v zemi. Omezen je rovněž transport drůbeže a vajec uvnitř země. Nizozemsko se potýká s vysoce nakažlivou virovou chřipkou drůbeže od 28. února. Minulý týden se nemoc rozšířila do provincie Limburg.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Zpravodajství 24 hodin.
Další články v kategorii Zemědělství
- Babiš vloží Agrofert do fondu RSVP Trust (23.12.2025)
- Tento legendární stroj měnil venkov: Příběh nejrozšířenějšího traktoru Evropy (23.12.2025)
- Letos se objevilo ve velkochovech deset ohnisek ptačí chřipky, stejně jako loni (22.12.2025)
- Uhlíkově negativní zemědělství: Jak ho můžeme dosáhnout v českých podmínkách? (22.12.2025)
- Ve velkochovu slepic na Havlíčkobrodsku veterináři potvrdili ptačí chřipku (21.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)
- Německo a Španělsko vyzvaly lídry EU k podpoře dohody s Mercosurem (19.12.2025)
- Opakované demonstrace zemědělcům dobré jméno neudělají (19.12.2025)
- V Bruselu protestují tisíce zemědělců proti zemědělské politice EU (19.12.2025)

Tweet



