Soutěž středních veterinárních škol popáté v řadě vyhráli středoškoláci z Kroměříže
16.10.2025 | SVS ČR
Vítězem letošního ročníku soutěže středních veterinárních škol „Pohár ústředního ředitele SVS“ se stali studenti Tauferovy střední odborné školy veterinární v Kroměříži. Zvítězili tak v soutěži popáté v řadě. Soutěž se letos konala již poosmnácté a zúčastnilo se jí osm středních odborných škol z České republiky a dvě ze Slovenska. Vítěznému týmu předal ocenění ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád.
Druhou příčku získali studenti ze Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse z Děčína. Třetí místo obsadila Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická z Českých Budějovic. Kromě vyhodnocení soutěže družstev hodnotící komise vyhlásila i zvláštní cenu poroty pro jednotlivce. V letošním ročníku soutěže tuto cenu získala studentka Michaela Ihnátová z děčínské Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse.
„Vítězům velmi gratuluji a ostatním zúčastněným děkuji za skvěle odvedenou práci v rámci soutěže. Doufám, že se studenti při letošním ročníku dozvěděli nejen nějaké novinky z oboru, ale že je soutěž samotná především bavila. Když vidím, kolik umu a energie dávají studenti do svých vystoupení, nemám o budoucnost veterinárního oboru strach,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.
Soutěž se uskutečnila od 12. do 15. října 2025 ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Tříčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech disciplínách – prezentaci v českém a anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“; písemném testu veterinárních znalostí; praktické části v laboratořích a závěrečné prezentaci na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi“.
Soutěžící hodnotila pětičlenná odborná porota složená ze zástupců Veterinární univerzity Brno (VETUNI), SVS a Státního veterinárního ústavu Praha. Porotě předsedala děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie VETUNI Šárka Bursová. Všichni soutěžící podali velice dobré výkony a celá soutěž byla velmi vyrovnaná a ve finále rozhodovaly rozdíly jednotek bodů. Do týmu jsou vybíráni nejlepší studenti jednotlivých škol.
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS
Další články v kategorii Zemědělství
- Rozsáhlejší zemědělské požáry mohou snížit úrodnost půdy či zvýšit riziko eroze (01.08.2026)
- Vědci z Česka popsali gen, který pomáhá rostlinám zvládat sucho (31.07.2026)
- Letošní Země živitelka se zaměří na inovace, ukáže moderní zemědělské stroje (31.07.2026)
- Čeští vinaři loni vyprodukovali 619.000 hl vína, meziročně o 169.000 hl více (31.07.2026)
- Ministerstvo chce zvýšit porážky skotu v ČR na 370.000 ročně z loňských 217.000 (31.07.2026)
- MZe: Spotřeba drůbežího roste, soběstačnost ale klesá, je třeba víc zpracovávat (31.07.2026)
- Pole u Olomouce láká zvědavce. Zemědělci na něm pěstují konopí (30.07.2026)
- Cukrovarnické firmě Tereos TTD klesl zisk o víc než polovinu na 209 milionů Kč (30.07.2026)
- Senát má akční plán EU pro hnojiva za nedostatečný, situace je podle něj závažná (30.07.2026)
- Vinaři v Bordeaux měli už dříve problémů dost. Teď se k nim přidaly i požáry (30.07.2026)

Tweet



