Stádo koní ušlapalo pracovnici farmy
03.10.2007 | tyden.cz
Pravděpodobně splašené stádo koní ušlapalo ve středu ráno dvaatřicetiletou pracovnici zemědělské farmy v Ostravě-Hrabové. Zvířata ženě způsobila vážná zranění břicha, kterým během dopoledne v nemocnici podlehla. Informoval o tom mluvčí severomoravských záchranářů Lukáš Humpl.
Stádo koní se podle předběžných informací splašilo před sedmou hodinou ranní. Zvířata ženu srazila na zem a následně ji pošlapala. "Pacientka byla v době příjezdu záchranářů při vědomí. Zranění břicha bylo ale vážné," doplnil Humpl. Zdravotní stav ženy se po převozu do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě zhoršil. "Utrpěla zranění, která nebyla slučitelná se životem," řekl mluvčí zdravotnického zařízení Tomáš Oborný.
Další články v kategorii Zemědělství
- EU pozastavila na rok dovozní cla na hnojiva, netýká se to Ruska a Běloruska (22.05.2026)
- Prezident Agrární komory Doležal obhájil na volebním sněmu v Olomouci funkci (22.05.2026)
- Válka USA s Íránem má výrazný dopad na srílanský čajový průmysl (22.05.2026)
- Nová Řada 5: univerzální pracovní traktor pro každodenní provoz (22.05.2026)
- Zemědělský fond spouští příjem hlášení škod u ovocnářů po jarních mrazech (22.05.2026)
- Setkání chovatelů plemene limousine ve Vilémovicích (22.05.2026)
- Samosběry jahod u Olomouce se blíží. Pěstitelé lákají na zajímavé odrůdy (21.05.2026)
- Šéf Agrární komory: Zemědělství je v krizi, měla by o tom jednat vláda (21.05.2026)
- Eurostat: Počet včelstev na farmách v EU byl v roce 2023 rekordní, v Česku klesl (21.05.2026)
- Ministr Šebestyán: Mrazy závažně poškodily sady, příští týden eurokomisaři moji písemnou žádost osobně zopakuji (21.05.2026)

Tweet



