Stanovisko ministra zemědělství Mariana Jurečky k výběru nového vedení státního podniku Lesy ČR
02.06.2014 | MZe ČR
Ministr zemědělství Marian Jurečka se vyjádřil ke dnes zveřejněné informaci o obsazení vedoucích postů ve společnosti Lesy ČR.
„Velmi kladně hodnotím profesionální přístup nového generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szoráda, který zvolil formu otevřeného výběrového řízení, na níž jsme se shodli, protože jsem odmítl pokračovat v obsazování těchto pozic na základě politických dohod. Stejný přístup považuji za běžnou normu na cestě za vyšší transparentností fungování státní správy a na cestě k odpolitizování vrcholných manažerských pozic v podniku Lesy ČR, což bylo v minulosti předmětem kritiky. Od nového managementu pak očekávám vysokou odbornost a maximální pracovní nasazení při plnění náročných úkolů," řekl ministr Jurečka.
Další články v kategorii Zemědělství
- Poptávka po rajčatech ze skleníků od elektrárny u Kadaně je velká, řeší vytápění (20.04.2026)
- Cena pšenice skokově vzrostla. Na vině je počasí i geopolitika (20.04.2026)
- Agrární komoru Plzeňského kraje vede Pavel Šrámek, spolumajitel farmy a mlékárny (20.04.2026)
- Udržitelnost dává smysl, říká jihočeský farmář. Dodává sýry na nejlepší smažák v Praze (20.04.2026)
- Vypěstovat melouny v Česku už není problém. Důležité je předpěstování i výběr vhodného druhu (19.04.2026)
- Zelený kruh: Jedy na hraboše, ústupky lovcům vlků a krajina bez ochrany. Komu slouží ministři Šebestyán a Červený? (17.04.2026)
- Zemědělci objevují zlatý důl v akumulaci: Bateriová úložiště mění pravidla hry (17.04.2026)
- Prazdroj inštaloval meteostanice na poslednej slovenskej chmeľnici (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Agrishow se stal nejnavštěvovanějším veletrhem v Brně od roku 2018 (16.04.2026)

Tweet



