Svatomartinské se stalo celonárodní známkou pro domácí mladá vína
19.08.2005 | ČTK
Domácí vinaři budou moci první mladá vína nabízet pod značkou "Svatomartinské". Podmínkou je splnění kritérií daných Vinařským fondem, který se letos v srpnu stal držitelem této ochranné známky a bude zajišťovat její propagaci. Uvádí se to v dnešní zprávě fondu. Tradice Svatomartinského vychází z dávného zvyku vinařů připíjet si na svátek svatého Martina poprvé novým, jiskrným mladým vínem. Vinařský fond ČR autorská práva koupil od původního majitele značky Jiřího Kopečka, který ji vinařům propůjčoval za poplatek. Nyní ji mohou využít všichni registrovaní producenti v ČR, kteří dodrží stanovená pravidla.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Regenerativní zemědělství se po letech pokusů i praxe jeví jako možné a vhodné (11.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výsledky veřejné soutěže programu na podporu aplikovaného výzkumu ZEMĚ II (11.12.2025)
- Zemědělci by mohli nově řešit i větrnou erozi, MŽP připravilo novelu vyhlášky (10.12.2025)
- Podcast | Šebek: Nelžeme si do kapsy, že nová vláda bude podporovat malé a lokální farmy (10.12.2025)
- Agrostroj Pelhřimov se loni dostal do ztráty, chystá závod v USA (10.12.2025)
- Dohoda o NGT umožní rychlejší vývoj plodin odolných vůči klimatu (10.12.2025)
- Chlebovické brambory – Farma Libora Janečky – vítěz soutěže Farma roku 2025 (10.12.2025)

Tweet



