SVS zakázala dovoz ptactva a drůbeže ze severní Itálie
17.12.2002 | Agris
Vzhledem k výskytu viru influenzy drůbeže v severoitalských regionech Veneto a Lombardie nepovoluje ode dneška Státní veterinární správa ČR (SVS) dovoz a tranzit exotických, okrasných a volně žijících ptáků, domácí drůbeže (vodní i hrabavé), i běžců a dovoz živočišných produktů pocházejících z nich, pokud nejsou dostatečně tepelně opracovány. Informoval o tom tiskový mluvčí SVS Josef Duben.
Pokud by byl pohraniční veterinární kontrolou zjištěn dovoz nebo tranzit výše zmíněného zboží z uvedeného regionu, místně příslušná veterinární správa tento dovoz nebo tranzit podle mluvčího nepovolí.
Další články v kategorii Zemědělství
- Český vědec, který vrátil vědě vůni bylin. Roman Pavela získal prestižní světové ocenění ScholarGPS (17.12.2025)
- Šebestyán vidí jako prioritu úpravu zemědělského rozpočtu, má ho za podhodnocený (17.12.2025)
- MENDELU koordinuje aktivity k ochraně biodiverzity a udržitelnému hospodaření v Amazonii (16.12.2025)
- SZIF už pozastavil dotace firmám z Agrofertu kvůli Babišovu střetu zájmů (16.12.2025)
- Řečtí farmáři třetí týden protestují s traktory na dálnicích, ohrožují turismus (16.12.2025)
- Sledování propojenosti zemědělců zatím slouží více k buzeraci než k ochraně hospodářské soutěže (16.12.2025)
- EK stále očekává podpis dohody mezi EU a Mercosurem do konce letošního roku (16.12.2025)
- Ministr zemědělství Martin Šebestyán se dnes ujal úřadu, chce posílit rozpočet a zaměřit se na konkurenceschopnost našeho zemědělství (16.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)

Tweet



