SZIF nabízí za řepku z volného trhu přes 8000 Kč
26.04.2002 | Agris
SZIF nabízí za řepku z volného trhu přes 8000 korun
Zhruba 30 000 tun řepky z volného trhu potřebuje ještě v rámci programu výroby bionafty nakoupit Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). Potvrdila to dnes náměstkyně ředitele SZIF pro rostlinnou výrobu Eva Sekerová.
Sekerová zároveň potvrdila, že SZIF nakoupil tuto středu 24. dubna na Obchodní burze Hradec Králové (OBHK) 20 000 tun řepky za cenu 8 350 korun za tunu. Na nákup řepky přitom běží trvalé výběrové řízení, prvovýrobci ale Fondu prakticky žádnou řepku nenabídli. Nákup řepky na OBHK by ale podle Sekerové mohl prodejní aktivity oživit a cenový signál vyslaný z OBHK by mohl být pro zemědělce vodítkem. "Jsme schopni nakoupit řepku zhruba v této ceně, definitivně ale o ní musí rozhodnout prezídium SZIF," konstatovala Sekerová. Fond podle ní neodmítá žádnou nabídku této komodity, pro obě strany (dodavatele i SZIF) by ovšem bylo výhodnější, kdyby se nabídka na prodej týkala většího objemu řepky.
Další články v kategorii Zemědělství
- MENDELU koordinuje aktivity k ochraně biodiverzity a udržitelnému hospodaření v Amazonii (16.12.2025)
- SZIF už pozastavil dotace firmám z Agrofertu kvůli Babišovu střetu zájmů (16.12.2025)
- Řečtí farmáři třetí týden protestují s traktory na dálnicích, ohrožují turismus (16.12.2025)
- Sledování propojenosti zemědělců zatím slouží více k buzeraci než k ochraně hospodářské soutěže (16.12.2025)
- EK stále očekává podpis dohody mezi EU a Mercosurem do konce letošního roku (16.12.2025)
- Ministr zemědělství Martin Šebestyán se dnes ujal úřadu, chce posílit rozpočet a zaměřit se na konkurenceschopnost našeho zemědělství (16.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)

Tweet



