Telička ocenil přístup českých vlád k integraci do EU
17.12.2002 | ČIA
Přínos všech vlád samostatné České republiky k hladkému procesu vyjednávání o vstupu do Evropské unie (EU) ocenil včera hlavní vyjednavač a náměstek ministra zahraničních věcí Pavel Telička. Telička ocenil, že ministři vždy "nastavili dobré vyjednávací pozice". Poukázal přitom na případy některých jiných kandidátských zemí, které často během vyjednávání musely ze svých pozic ustupovat a měnit cíle vyjednávání.
Významnou roli během negociačního procesu hráli podle Teličky také novináři, kteří přinášeli ve nejenom informace o EU a aktuálnímu stavu vyjednávacího procesu, ale také kritiku. "Tlak z jiných míst než z Černínského paláce se někdy hodil," připustil pozitivní roli kritiky českých diplomatů a politiků.
Šéf vyjednavačů vysoce ocenil "dynamiku, kvalitu a schopnost" všech těch, kdo společně s ním strávili hodiny vyjednáváním. Telička připustil, že jejich jména zatím nikdo moc nezná, nepochybuje však, že za pár let se o nich bude mluvit a psát.
Další články v kategorii Zemědělství
- Český vědec, který vrátil vědě vůni bylin. Roman Pavela získal prestižní světové ocenění ScholarGPS (17.12.2025)
- Šebestyán vidí jako prioritu úpravu zemědělského rozpočtu, má ho za podhodnocený (17.12.2025)
- MENDELU koordinuje aktivity k ochraně biodiverzity a udržitelnému hospodaření v Amazonii (16.12.2025)
- SZIF už pozastavil dotace firmám z Agrofertu kvůli Babišovu střetu zájmů (16.12.2025)
- Řečtí farmáři třetí týden protestují s traktory na dálnicích, ohrožují turismus (16.12.2025)
- Sledování propojenosti zemědělců zatím slouží více k buzeraci než k ochraně hospodářské soutěže (16.12.2025)
- EK stále očekává podpis dohody mezi EU a Mercosurem do konce letošního roku (16.12.2025)
- Ministr zemědělství Martin Šebestyán se dnes ujal úřadu, chce posílit rozpočet a zaměřit se na konkurenceschopnost našeho zemědělství (16.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)

Tweet



