V Pardubickém kraji začala sklizeň, očekávají se nižší výnosy
02.07.2003 | ČTK
Zemědělci v Pardubickém kraji zahájili v těchto dnech letošní sklizeň ozimého ječmene. První výsledky přitom potvrzují obavy z nízkých výnosů těsně nad třemi tunami z hektaru, zatímco loni to byly asi čtyři tuny. "Řada zemědělců ponechala i špatné porosty a nezaorali je z důvodu dalších nákladů, na které neměli peníze," řekla ředitelka Regionální agrární komory Jarmila Vlasáková s tím, že výnosy též poznamená jarní nedostatek srážek.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Vláda dočasně snižuje spotřební daň u nafty. Snížení maximální výše vratky u tzv. zelené nafty neomezuje podporu (08.04.2026)
- Peruánští vědci zmapovali vliv pesticidů na rakovinu po celé zemi (08.04.2026)
- Zemědělci kvůli zdražování odkládají objednávky hnojiv nebo jich nakupují méně (08.04.2026)
- MZe: O licenci k rituálním porážkám pro účely obchodu nezažádala ani jedna jatka (08.04.2026)
- Jak rychle a efektivně pomoci zemědělcům v době drahé nafty? Spotřební daní na naftu (07.04.2026)
- Prazdroj se zemědělci ukazuje v přímém přenosu 280 dní dlouhou cestu k pivu (07.04.2026)
- Mexičtí farmáři a řidiči kamionů chystají blokády ve dvou třetinách země (07.04.2026)
- Veterináři prověřují šíření chřipky skrz firmu Perena. Pomůže očkování? (07.04.2026)
- Zemědělci ve Zlínském kraji loni vyprodukovali meziročně méně mléka (07.04.2026)
- Řezem chmele začali práce na chmelnicích, na drátkování přijedou cizinci (04.04.2026)

Tweet



