Veleba: Počty prasat klesají, vepřové podraží o pětinu
20.03.2008 | ČTK
Čeští farmáři loni snížili počet chovaných prasat téměř o 80.000 na 2,661 milionu kusů. V redukci chovů kvůli nízkým cenám vepřového masa pokračují i letos, kdy výrazně klesá zejména počet prasnic. Vyplývá to ze statistických údajů, které dnes novinářům poskytla Agrární komora. Její prezident Jan Veleba odhadl, že snižování počtu prasat letos povede ke zdražení vepřového masa přibližně o pětinu. Zatímco celkový počet prasat loni meziročně klesl zhruba o tři procenta, stavy prasnic se podle údajů AK snížily téměř o třetinu a od loňského října se jejich počty meziměsíčně snižují už o více než 10.000 kusů.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Ministři zemědělství a životního prostředí se shodli na nutnosti urychlit obnovu území po povodních i na racionálním přístupu k ochraně půdy před erozí (26.03.2026)
- Kvůli zablokovanému Hormuzskému průlivu výrazně zdražují zemědělská hnojiva (26.03.2026)
- Projev předsedy ASZ ČR z konference v Senátu (26.03.2026)
- Lokální zemědělci jako opora v době globální nejistoty (25.03.2026)
- Dvě členské farmy na Vysočině navštívili účastníci Rady ASZ ČR u příležitosti svého jarního setkání (25.03.2026)
- Řecká vláda chystá dotace na paliva a hnojiva, aby zmírnila dopady drahé ropy (25.03.2026)
- Ministr Šebestyán chce otevřít debatu o předkupním právu na zemědělskou půdu (25.03.2026)
- ÚKZÚZ upozorňuje prodejce nesadbových brambor původem z Egypta na opatření proti šíření karanténní choroby bramboru (24.03.2026)
- Škoda na velkochovu slepic zasaženého chřipkou v Kosičkách je kolem 300 milionů (24.03.2026)
- Sklizeň obilovin ve Zlínském kraji loni vzrostla o 12,5 procenta (24.03.2026)

Tweet



