Vepřové posílilo o limit
13.05.2004 | Colosseum
Červnový futures kontrakt vepřových půlek (lean hogs) se kterým se obchoduje na burze Chicago Mercantile Exchange včera posílil o maximální povolenou hodnotu 2 centů a uzavřel na ceně 76,5 centu za libru. Medvědi byli včera převálcováni nákupní aktivitou býků. Ta byla motivována především stále vyšší americkou poptávkou po vepřovém v situaci, kdy se zpracovatelský průmysl potýká s nedostatkem nabídek od chovatelů. Někteří obchodníci však upozorňují, že cena vepřového je ovládána také sezónními vlivy.
Tato totiž komodita každý rok pravidelně v tuto dobu podražuje. Nicméně fakt, že většina kontraktů lean hogs včera dosáhla nových kontraktních maxim, ukazuje, že na tomto trhu je velký potencionál k dalšímu růstu.
Další články v kategorii Zemědělství
- Analytici: Ceny hnojiv budou dále kolísat, ceny potravin to ovlivní s odstupem (22.04.2026)
- Radost střídá smutek. Co potkalo Maroko po rekordních zimních záplavách (22.04.2026)
- Ovocnáři budou před mrazy bránit hlavně cennější druhy jako meruňky a třešně (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Hostínská farma zahájila chřestovou sezonu, navýší produkci zeleného chřestu (21.04.2026)
- Zemědělský fond má hotové analýzy k dotacím Agrofertu, brzy zveřejní další kroky (21.04.2026)
- Poptávka po rajčatech ze skleníků od elektrárny u Kadaně je velká, řeší vytápění (20.04.2026)
- Cena pšenice skokově vzrostla. Na vině je počasí i geopolitika (20.04.2026)
- Agrární komoru Plzeňského kraje vede Pavel Šrámek, spolumajitel farmy a mlékárny (20.04.2026)
- Udržitelnost dává smysl, říká jihočeský farmář. Dodává sýry na nejlepší smažák v Praze (20.04.2026)

Tweet



