Výběrové řízení na další pověřenou osobu ve věci zajištění kontroly a certifikace v ekologickém zemědělství
13.06.2006 | MZe ČR
Věc: Výběrové řízení na další pověřenou osobu podle § 29 odst. 1 zákona č. 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství, ve věci zajištění kontroly a certifikace v ekologickém zemědělství.
Podle § 6 odst. 1 zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách se rozumí veřejnou zakázkou taková zakázka, u níž předpokládaná cena předmětu veřejné zakázky přesáhne 2 000 000 Kč. Vzhledem k tomu, že na zahájení činnosti či na plnění této zakázky nebude zadavatelem poskytnuta žádná finanční podpora, zákon č. 40/2004 Sb. se na toto výběrové řízení nevztahuje.
Zadavatel (adresa pro doručování):
ČR - Ministerstvo zemědělství, odbor environmentální politiky a obnovitelných zdrojů energie, zastoupený Ing. Jiřím Trnkou, ředitelem odboru
Těšnov 17, 117 05 Praha 1, IČ 020 478
Předmětem zakázky bude zejména:
· kontrola plnění podmínek osob podnikajících v ekologickém zemědělství, na které se vztahuje zákon č. 242/2000 Sb. a nařízení rady (EHS) 2092/91,
· vydávání osvědčení o původu produktů ekologického zemědělství,
· posuzování žádostí o registraci pro ekologické zemědělství včetně vstupní kontroly,
· zajištění přípravy podkladů pro správní řízení vyplývající ze zákona č. 242/2000 Sb.,
· zajištění přípravy podkladů pro vypracování seznamů osob podnikajících v ekologickém zemědělství,
· zajištění přípravy podkladů a součinnosti s MZe v oblasti poskytování statistických informací vyžadovaných Evropskou komisí podle čl. 15 nařízení Rady 2092/91,
· předkládání roční závěrečné zprávy Ministerstvu zemědělství.
Veškeré aktivity kontrolní organizace musí být vedeny výhradně v českém jazyce. V případě, že kontrolovaný subjekt změní kontrolní organizaci, budou dotčené kontrolní organizace povinné zajistit vzájemnou součinnost, zejména ve věci výměny nezbytných informací o kontrolovaném subjektu.
Podmínky výběrového řízení:
§ žadatel musí být právnická osoba, která musí podat nabídku samostatně, jedna společná nabídka podaná více právnickými osobami nebo jejich sdružením je nepřípustná,
§ předložení výpisu z obchodního rejstříku,
§ předložení akreditace podle normy EN 45 011, vystavené na jméno žadatele,
§ předložení akreditace podle normy EN ISO/IEC 17020 (dříve EN 45 004), vystavené na jméno žadatele,
§ předložení informace o dosaženém vzdělání a profesní kvalifikaci všech pracovníků kontrolní organizace,
§ předložení informace o technickém a materiálním vybavení kanceláře kontrolní organizace,
§ předložení informace o připravenosti k pověření, tj. předpokládané datum zahájení kontrolní činnosti,
§ předložení ceníku poskytovaných služeb, který bude v případě pověření závazný po dobu minimálně 1 roku od zahájení kontrolní činnosti,
§ předložení veškerých dokumentů v rámci nabídky výhradně v českém jazyce,
§ adresa sídla kontrolní organizace na území ČR.
Výběrová kritéria:
§ vzdělání a profesní kvalifikace žadatele,
§ technické a materiální vybavení žadatele,
§ připravenost ke kontrolní činnosti (předpokládané datum zahájení kontrolní činnosti),
§ výše ceníku poskytovaných služeb.
Zadavatel si vyhrazuje právo:
§ zrušit zakázku bez udání důvodu,
§ neuzavřít smlouvu se žádným uchazečem,
§ nevracet podané nabídky,
§ nehodnotit uchazeče, který nesplní podmínky výběrového řízení,
§ změnit, upřesnit nebo doplnit podmínky výběrového řízení nejpozději 7 dnů před lhůtou pro podání nabídek,
§ soutěžící nemají nárok na náhradu nákladů spojených s podáním nabídky.
Lhůta pro podání nabídek končí dne 23.6.2006 ve 12.00. hod., otevírání obálek proběhne dne 26.6.2006, v 10.00. hod., v budově Ministerstva zemědělství, místnost č 278 a.
Další články v kategorii Zemědělství
- Tragédie na pastvě na Slovensku: Muže zabila kráva (28.05.2026)
- Resort zemědělství nadále vyplácí dotace Agrofertu. Stopka se jich netýká, tvrdí ministr (28.05.2026)
- Německo a další státy odmítly navýšení rozpočtu na zemědělství a kohezi (28.05.2026)
- Reuters: Čína povoluje vývoz močovinového hnojiva, může to snížit světové ceny (28.05.2026)
- Pradědečkův traktor v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi připomene legendární značku Škoda. Historické stroje ožijí v pohybu (28.05.2026)
- Matěj Pomahač: Vrátit meze do krajiny (27.05.2026)
- Ministr Šebestyán hovořil o mrazech na jednání v Bruselu. Rada se zabývala i krizí na Blízkém východě a dostupností hnojiv (27.05.2026)
- Pozvánka na jednání klubu blonde d'Aquitaine (26.05.2026)
- Výzkum mořských řas jako inhibitoru metanu (26.05.2026)
- Konflikt na Blízkém východě ohrožuje také srílanský čajový průmysl (26.05.2026)

Tweet



