Vyšší export poslal cenu bavlny na desetiměsíční maximum
15.03.2013 | Colosseum
Nárůst ceny na úroveň desetiměsíčního maxima zaznamenal v rámci včerejší seance na burze ICE Futures U.S. nejaktivnější futures kontrakt na bavlnu, která tak reagovala na posílení exportu z U.S. Podle amerického ministerstva zemědělství vzrostl export bavlny z U.S. v období od 1.srpna do 7.března oproti předešlému roku o 21% na celkových 6,77 miliónů žoků. Současně tedy na cenu bavlny působí jak stabilní export, tak zprávy o 27% nižší plošné výměře pro pěstování bavlny ve Spojených státech v letošním roce. Od počátku roku posílila bavlna již o 21%, nejvíce mezi 24 surovinami Standard&Poor´s GSCI indexu. Futures na bavlnu s květnovým termínem dodání posílil v rámci včerejší seance na burze ICE Futures U.S. o 2,5% na uzavírací cenu 90,86 centů za váhovou libru. V průběhu dne cena vyšplhala až na 91,17 centů, nejvyšší od 30.dubna loňského roku.
Další články v kategorii Zemědělství
- K zastropování dotací s předsedou ASZ ČR Jaroslavem Šebkem na CNN Prima NEWS (03.03.2026)
- Ministerstvo zemědělství ulehčí byrokratické povinnosti zemědělců a upraví některé podmínky pro hospodaření šetrné k přírodě (03.03.2026)
- Zelináři hospodařící ekologicky by mohli nově získat dotaci na pěstování batátů (02.03.2026)
- Agrofert rozšířil představenstvo o pět nových členů na celkových 12 členů (02.03.2026)
- Výroba masa v hradeckém kraji byla loni druhá nejvyšší v historii kraje (02.03.2026)
- Téměř 2 miliardy korun do lesů a zmírnění sankcí za nesplnění administrativních lhůt: 7. kolo podpory na rozvoj venkova přináší zjednodušení (01.03.2026)
- ÚOHS: ZD Dolní Újezd a firma KFI mohou koupit choceňského výrobce osiv Oseva Uni (28.02.2026)
- Češi jedí víc vepřového a kuřecího. Dovoz masa je o 37 miliard vyšší než vývoz (27.02.2026)
- Reuters: Neobvykle teplý březen může v Indii ohrozit úrodu pšenice a řepky (27.02.2026)
- Celosvětová produkce kávy bude v příští sezóně na rekordu, analyzuje Rabobank (27.02.2026)

Tweet



