Začíná veřejná diskuse nad strategií regionálního rozvoje
07.01.2000 | Zemědělec
Agrární noviny (Agroweb) 7.1.2000
Zacíná verejná diskuse nad strategií regionálního rozvoje
Dnem 5. ledna bylo zverejneno práve zpracované "Posouzení vlivu návrhu Strategie regionálního rozvoje CR na životní prostredí," a to spolu s posuzovaným Návrhem Strategie regionálního rozvoje CR. V souladu s § 14 zákona c. 244/1992 má nyní verejnost možnost se k obema zverejneným materiálum vyjádrit po dobu 60 dnu. Agrární noviny o tom dnes informovali predstavitelé Ústavu aplikované ekologie LF CZU (ÚAE).
V uvedeném období probehne podle ÚAE také druhé verejné projednání Návrhu Strategie regionálního rozvoje CR a jejího posouzení z hlediska vlivu za životní prostredí, a to dne 17. února 2000 v 10,30 v aule Ceské zemedelské univerzity v Praze 6 - Suchdole. "Posouzení vlivu návrhu Strategie regionálního rozvoje CR na životní prostredí" spolu s posuzovaným Návrhem Strategie regionálního rozvoje CR jsou zverejneny na internetové stránce Ministerstva pro místní rozvoj (http//www.mmr.cz). V tištené podobe jsou oba dokumenty k dispozici na referátech životního prostredí a referátech regionálního rozvoje všech Okresních úradu, na útvarech životního prostredí a územního rozvoje magistrátu statutárních mest a na Územních odborech Ministerstva životních prostredí. Zmínené dokumenty mají k dispozici rovnež Regionální rozvojové agentury, pracovište Agentury ochrany prírody a krajiny, Správy chránených krajinných oblastí a Správy národních parku. "Posoužení vlivu návrhu Strategie regionálního rozvoje CR na životní prostredí" bylo soucasne rozesláno širokému okruhu nevládních organizací a odborné verejnosti, jimž byl již v ríjnu 1999 dorucen Návrh Strategie regionálního rozvoje CR k vyjádrení pripomínek k rozsahu a obsahu jejího posouzení.
Základní soubor materiálu, z nichž Návrh Strategie regionálního rozvoje CR vychází, je k dispozici na internetové stránce firmy DHV CR (http://www.dhv.cr). Zde jsou soustredeny rovnež regionální rozvojové strategie pro všech 14 budoucích kraju. Tyto podkladové materiály nejsou predmetem "Posouzení vlivu návrhu Strategie regionálního rozvoje CR na životní prostredí", jsou však cenné pro hlubší pochopení záveru a souvislostí, jež jsou v posuzované vládní verzi Strategie regionálního rozvoje zobecneny.
Veškeré pripomínky a podnety verejnosti k obema zverejneným materiálum je možno podávat do 5. brezna 2000 na adresu: Ústav aplikované ekologie LF CZU 281 63 Kostelec nad Cernými lesy, fax: 0203/697500, e-mail: uae@iol.cz
Další články v kategorii Zemědělství
- Investice do lidí má v zemědělství stále větší význam (07.06.2026)
- O možném zákazu lovu lišek norováním budou poslanci dál jednat (06.06.2026)
- Antonín Wollner je už devátým mlynářem v Chumeckém mlýně, tedy za posledních 300 let (05.06.2026)
- Nejhorší sucho za 65 let zdražuje krmiva. Balík sena stojí už dva tisíce (05.06.2026)
- EU potvrdila fondu, že postupuje správně při obnovení nárokových dotací pro Agrofert (05.06.2026)
- Kvalitní školení k hodnocení exteriéru u plemene limousine (05.06.2026)
- Zemědělství 21. století stojí na technologiích i lidech (05.06.2026)
- Potravinami Moravskoslezského kraje jsou perníkové uši, marmeláda či tlačenka (05.06.2026)
- Společnost Hanka Mochov spustila sklizeň nových brambor, kvalita je velmi dobrá (04.06.2026)
- Škody po mrazech letos nahlásilo 42 pěstitelů jahod, o 20 méně než v roce 2024 (04.06.2026)

Tweet



