Zákony s Evropskou unií máme už téměř sladěny
13.06.2003 | Deník Chomutovska
Ochrana životního prostředí na tom bude po našem vstupu do Evropské unie lépe. Kromě nutnosti změnit myšlení lidí je třeba udělat ještě kus práce na poli legislativy, ačkoli v této oblasti Česká repoublika už notný kus cesty urazila."Naše přibližování se Evropě v oblasti legislativy je vlastně řadu let trvající nepřetržitý proces. Je to logický a nevyhnutelný proces: máme-li se připravit na volný pohyb osob, neměl by lidem tento pohyb přinášet konflikty se zákonem," míní Jiří Roth, předseda regionální chomutovské pobočky Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ)."Mnohé už se udělalo, například zákony o vodách a o lesích se slaďují se zákony zemí EU. Přijali jsme například také směrnici Evropské unie o chráněných územích ptačích rezervací."Jak Roth připomíná, ze základních problémů zbývá už "jen" zavedení přijetí důslednějších norem ohledně čističek odpadních vod, spaloven a důsledné recyklace papíru."Do roku 2010 by se mělo recyklovat padesát procent papíru. Je to velký cíl, ale myslím, že je reálný. Právě v oblasti ochrany životního prostředí a jeho ochrany budeme mít značné možnosti čerpat z různých fondů Evropské unie."
Další články v kategorii Zemědělství
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Regenerativní zemědělství se po letech pokusů i praxe jeví jako možné a vhodné (11.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výsledky veřejné soutěže programu na podporu aplikovaného výzkumu ZEMĚ II (11.12.2025)
- Zemědělci by mohli nově řešit i větrnou erozi, MŽP připravilo novelu vyhlášky (10.12.2025)
- Podcast | Šebek: Nelžeme si do kapsy, že nová vláda bude podporovat malé a lokální farmy (10.12.2025)
- Agrostroj Pelhřimov se loni dostal do ztráty, chystá závod v USA (10.12.2025)
- Dohoda o NGT umožní rychlejší vývoj plodin odolných vůči klimatu (10.12.2025)

Tweet



