Zemědělci na Ukrajině oseli ječmenem o čtvrtinu menší plochu
11.06.2010 | ČTK
Zemědělci na Ukrajině, která patří mezi přední vývozce ječmene na světě, oseli pro letošní sklizeň o 26 procent menší plochy této obilniny. Uvedl to dnes statistický úřad země; příčinu ale neoznámil. Ukrajinské ministerstvo zemědělství uvádělo, že zemědělské podniky letos osejí 3,2 milionu hektarů. Podle statistiků to však bude jen 2,75 milionu. Zemědělská agentura UkrAgroConsult v reakci na statistiky oznámila, že přehodnotí předpověď letošní sklizně ječmene. Ministerstvo ale i přes redukci osetých ploch nechalo odhad celkové letošní sklizně obilí na 46 milionech tun.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Intersucho: Minimum srážek za poslední tři týdny se už začíná v půdě projevovat (18.03.2026)
- Na podporu způsobu využití půdy v souladu s ochranou a zlepšením životního prostředí, krajiny a jejich vlastností SZIF vydá více než 168,5 milionu korun (18.03.2026)
- Na farmě v Dolní Lutyni pěstují rajčata bez pesticidů. Úrodu chrání přirození nepřátelé škůdců (18.03.2026)
- VideoKakaové boby nejdou na odbyt, dopady pociťují farmáři v západní Africe (18.03.2026)
- Kalendář výběrů a dražeb pro 2. turnus 2026 (18.03.2026)
- Veterináři v Pardubickém kraji odebrali 107 prasat kvůli špatným podmínkám chovu (18.03.2026)
- Výzkumníci z VUT řeší problémy ve vinicích pomocí strojového učení (18.03.2026)
- Drahý plyn dusí chemický segment Agrofertu. Výroba čpavku jede na technické minimum (17.03.2026)
- V Národním zemědělském muzeu probíhá výstava modelů vláčků (17.03.2026)
- Ministerstvo zemědělství upravuje podmínky pro podmíněnost a přímé platby, zemědělci budou mít při hospodaření větší flexibilitu (17.03.2026)

Tweet



