EU dostane poprvé na stůl návrh na zavedení ovoce zdarma do škol
15.07.2008 | ČTK
Ministři zemědělství Evropské unie dnes poprvé dostanou "na stůl" nejnovější návrh Evropské komise na bezplatné poskytování ovoce a zeleniny ve školách. Podobné plány na boj s dětskou obezitou přitom dosud byly neúspěšné, výsledek nynějšího jednání se zatím nedá odhadnout. Na čerstvé ovoce a zeleninu chce komise dětem přispívat každoročně až 90 miliony eur (více než dvě miliardy Kč). Celý program má však fungovat podobně jako dotování mléka ve školách, kde unie platí část nákladů a zbytek hradí členské státy z vlastní pokladny.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)

Tweet



