Rozšíření projektu „Školní mléko“ v EU
19.11.2009 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Evropská Komise rozhodla o rozšíření podpory školního mléka s cílem stabilizovat trh s mlékem a podpořit zájem dětí o mléko,. Projekt „School Milk Scheme“ navržený v červenci 2008 (viz Tisková zpráva: Mléko do škol: Nový režim výrazně podporuje spotřebu a zdravější spotřebitelské návyky), aby mléčné výrobky byly pro děti atraktivnější. Podle nového návrhu se v případě fermentovaných mléčných výrobků snižuje limit pro minimální podíl mléka z 80 na 75 %, aby bylo možno přidat více jiných složek (např. ovocných šťáv k jogurtům). Na jednání zástupců 21 států v říjnu ve Vídni byl vysloven požadavek, aby „mléčný fond“ byl zvýšen na 300 mil. EUR za účelem udržení mlékárenského sektoru. Také bylo navrženo, aby do projektu školního mléka byli zahrnuti i vysokoškolští studenti.
Poznámka: Legislativně řeší pravidla podpory školního mléka v EU nařízení 1234/2007 (o společné organizaci trhů) změněné nařízením 657/2008/
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne – 3.2. 2026 (04.02.2026)
- Pesticidy v jablkách? Chybí přesnější data, reagují experti. ČR má přísné normy (03.02.2026)
- Mlékárně Madeta v roce 2024 vzrostl meziročně zisk více než trojnásobně (03.02.2026)
- V Austrálii se připravují na prodej geneticky modifikovaných fialových rajčat (03.02.2026)
- Nápojové kartony: revoluce ve světě obalů, která si zaslouží naši pozornost (03.02.2026)

Tweet



