SZPI zakázala nudle z Vietnamu kvůli rekordnímu obsahu hliníku
02.11.2011 | ČTK
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z trhu nudle vermicelli původem z Vietnamu. Výrobek prý obsahuje nejvyšší množství hliníku, jaké kdy inspekce našla v potravinovém výrobku. Maximální limit pro obsah hliníku byl překročen víc než 40krát, informoval dnes mluvčí SZPI Michal Spáčil. Výrobek byl prodáván pod názvem "Totaci Mien Dong Zong's vermicelli Zvláštní nůdle" v půlkilogramovém balení s datem minimální trvanlivosti k 31. prosinci 2012. Výrobek dovážela chebská společnost Vivacomex. Kontroloři podle mluvčího objevili v nudlích 442 mg/kg hliníku, přičemž nejvyšší přípustná hodnota je deset miligramů na kilogram.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)

Tweet



