Potash dál odmítá nabídku BHP na převzetí, má další zájemce

Největší světový výrobce hnojiv, kanadská společnost Potash Corporation of Saskatchewan, vyzval akcionáře, aby odmítli nepřátelskou nabídku na převzetí. Firmu se za zhruba 39 miliard dolarů (asi 761 miliard Kč) snaží převzít nadnárodní těžební obr BHP Billiton, Potash ale sdělil, že jedná i s dalšími podniky.

Potash uvedl, že očekává lepší nabídky, než jakou předložil koncern BHP Billiton. Správní rada kanadského podniku hned od začátku uváděla, že je nabídka BHP Billiton neadekvátní a Potash silně podhodnocuje.

Agentura Bloomberg v této souvislosti napsala, že kanadskou firmu kontaktovala čínská společnost Sinochem Group, ale i další těžební koncern Vale. Ten je z Brazílie a pohybuje se na stejném trhu jako BHP Billiton. Věnuje se převážně těžbě železné rudy a do určité míry i některých drahých kovů.

Zdroj agentury Bloomberg uvedl, že Sinochem i Vale se na Potash obrátily už koncem minulého týdne. Kanadskou firmu podle zdroje kontaktovali i jiní zájemci. Jejich jména nesdělil, ale řekl, že zatím jen požádali o jednání. Ta ale mohou skončit bez výsledku.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info
  • Jak vnímáte komunikaci zemědělců se širokou veřejností?
  • Jako velmi špatnou. Zemědělcům média nedávají dostatek prostoru k vyjádření.
    86,66%
  • Velmi pozitivně. Veřejnost má možnost pravidelně sledovat vyjádření zemědělců k různým tématům.
    3,33%
  • Nikdy jsem se nad touto otázkou nezamýšlel/a.
    10%