SVS při kontrolách nepustila na trh 11,5 tuny masa a vajec

Státní veterinární správa (SVS) během září při mimořádných kontrolách nepustila na trh 11,5 tuny masa a dalších potravin živočišného původu. Důvodem vrácení zásilek byl například porušený obal nebo špatné skladování. Celkem SVS při 144 akcích prověřila 530 tun potravin. Oznámila to v pondělí ČTK v tiskové zprávě.

Z potravin, které neuvolnila na trh, bylo zhruba 8,5 tuny drůbežího masa. Z toho ve čtyřech případech to bylo celkem sedm tun drůbežího masa z Polska. Jeden případ tvořily asi čtyři tuny vepřového masa z Německa a ve čtyřech případech veterináři vyřadili 500 kg drůbežího masa a vajec z ČR.

"Důvodem vrácení zásilek byl například porušený obal, nedodržení teplotního řetězce a nesprávné nebo nesprávně provedené označení, což je v rozporu s veterinární legislativou Evropské unie," uvedl mluvčí SVS Josef Duben. Podle něj je výsledek kontroly signálem pro obchodníky a dovozce, že musejí dodržovat podmínky dané veterinárními předpisy EU.

Inspektoři podle Dubna až na kontaminované maso z Německa nezjistili bezprostřední ohrožení zdravotní nezávadnosti výrobků. Jednotlivé zásilky ale kvůli porušenému obalu či nedodržení teplotního řetězce kontaminovány být mohly, což je v rozporu s platnou legislativou.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info