Společně proti dovozu. Největší tuzemští potravináři se spojili

Největší tuzemští producenti potravin se spojili v takzvanou Iniciativu producentů. Chtějí, aby stát bránil dovozu údajně nekvalitních potravin a naopak razantně podporoval odbyt domácí produkce. K iniciativě se připojilo už 600 podniků s celkovým obratem přes 100 miliard korun.

Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Mezi sedm zakládajících členů patří podle HN společnosti, které patří mimo jiné Andreji Babišovi, Gabrielu Večeřovi nebo Zdeňku Jandejskovi. Skupina své návrhy hodlá prosazovat prostřednictvím Agrární komory.

Podnikatelé už ministerstvu zemědělství předali první návrhy a podle všeho mají úspěch. "Jejich návrhy se již zabývají mí náměstci. Uvítám všechny další podněty," řekl ministr zemědělství Ivan Fuksa. Ministr je prý ochoten zmírnit normy pro české potraviny a hodlá výrazně posílit jejich marketingovou podporu.

"Potřebujeme silnou protiváhu zahraničním konkurentům," řekl šéf největší mlékárny Madeta Milan Teplý. Skupina chce zastavit pokles živočišné výroby, zredukovat administrativu a odstranit byrokracii, vyjednat rovné podmínky v rámci EU a podpořit stavbu bioplynových stanic.

Ministerstvo nově spouští program Regionální potravina za 50 milionů korun. Zachována by měla být značka Klasa.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info