Kuřecí pařáty z Polska slaví úspěch v Asii, jejich export roste

Polští vývozci drůbeže mají na trhu v Asii velký úspěch s kuřecími pařáty, které jsou zejména v čínské kuchyni považovány za delikatesu. Jejich vývoz z Polska se letos proti loňsku více než zdvojnásobil, informovala polská agentura PAP.

Loni polští drůbežáři v období od ledna do konce srpna do Asie vyvezli 7400 tun kuřecích pařátů, letos v tom samém období to bylo už 18.200 tun, uvedla Danuta Rycombelová z Institutu ekonomie zemědělství a potravinového hospodářství. Kuřecí pařáty se na stoly spotřebitelů v Asii dostávají přes Hongkong, na trh v samotné Číně se polským firmám exportujícím drůbeže zatím proniknout nepodařilo.

Polští chovatelé drůbeže vyvážejí téměř všechny pařáty ze svých kuřat. V Asii na nich vydělají vícepeněz než na drůbežím mase. "Kdybychom neměli odběratele v Asii, museli bychom pařáty likvidovat," řekl Leszek Kawski, šéf polského drůbežářského svazu.

Polsko letos od ledna do srpna do zahraničí vyvezlo celkem 247.500 tun drůbežího masa, loni to v tom samém období bylo 188.000 tun. Nejvíce polské drůbeže míří do Německa, mezi další významné trhy patří Británie, Česko a Nizozemsko.

ČTK

Lidovky.cz

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info