Summit v Brně na výbornou

Za krajně nepříznivého počasí, 2. a 3. prosince se v Brně sešli představitelé nevládních agrárních organizací nových zemí EU.

Konference, kterou jsme z rozhodnutí agrárních komor V 4 organizovali my, tedy česká agrární komora, měla jediný cíl – sjednotit se na společné pozici k návrhu reformy Společné zemědělské politiky po roce 2013, který Evropská komise ústy komisaře pro zemědělství a rybolov Daciana Ciolose představila 17.11. t.r.

Brněnská konference skončila úspěchem. Jednak s výjimkou Estonska a Bulharska byly v Brně všechny pozvané země a jednak po dvoudenním rokování dospěli účastníci ke shodě a podpisu společné pozice. Ta obsahuje všechny důležité body pozice české, například včetně odmítnutí zastropování plateb.

V Brně se nám tedy podařilo vytvořit silný společný dokument, který bude využit k lobování v Evropském parlamentu v prvním pololetí 2011. To je doba a místo, kdy se rozhodne o konečné dikci reformy SZP.

Abych byl objektivní závěrem dodávám, že dobrou práci na konferenci odvedli představitelé ZS ČR a ČMSZP. ASZ žel na pozvání na summit nereagovala.

Jan Veleba

Společnou deklaraci naleznete zde

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info