Kontaminace krmiva pro nosnice dioxinem

Ve dvou partiích krmných směsí pro nosnice firmy Wulfa Mast se sídlem v německém Dinklage byly zjištěny hodnoty dioxinu převyšující povolenou normu. Toto kontaminované krmivo dioxinem nakoupil celkem 21 zemědělský podnik, z toho dva ze spolkové republiky Severní Porýní-Vestfálsko. Prioritně byla v postižených podnicích zadržena vejce, která se tak nedostala do oběhu.

Podle informací Oldenburgische Volkszeitung se pohybovaly naměřené hodnoty s 1,11 a 1,56 nanogramů/kg pouze lehce nad toleranční mezí, která byla stanovena na 0,75 ng/kg. Nyní firma Wulfa Mast společně s úřady pátrá po příčině kontaminace. Jednou z možností je, že se jed dostal do krmné směsi prostřednictvím doplněného živočišného tuku. U dodavatele těchto tuků byla již prokázána zvýšená hladina dioxinu v mastných kyselinách. Do konce týdne by měly být předloženy úřední výsledky.

Společnost Wulfa Mast z tohoto důvodu zastavila produkci krmiv pro nosnice. Případného ohrožení zdraví se není třeba v žádném případě obávat, uklidňoval situaci zástupce příslušného zemského úřadu LAVES. Hodnoty jsou příliš nízké.

Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info