V Česku by do roku mohl vzniknout fond rizik pro zemědělce
29.03.2011 | ČTK
V Česku by do roku mohl vzniknout fond těžko pojistitelných rizik pro zemědělce, řekl dnes novinářům viceprezident Agrární komory (AK) Jindřich Šnejdrla. Podle představ organizátorů by do fondu přispívali jak sami zemědělci, tak stát, ale i pojišťovny. V případě škod, proti kterým se v současnosti farmáři nemohou pojistit, by jim škody byly kompenzovány z fondu.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Ministerstvo přidá na rozvoj venkova 630 milionů korun, celkem je k dispozici přes pět miliard (09.07.2026)
- Hodnocení kondice masných plemen skotu (09.07.2026)
- Mladí farmáři objevili díru na trhu. Češi chtějí ekologicky farmařit, skoupili předplatné na bedýnky (09.07.2026)
- Ovocnářství v krizi: Kvůli jarním mrazům klesne letošní sklizeň o 44 procent (09.07.2026)
- Třetí nápoj z nealkoholického piva: místo exotického ovoce Svijany tentokrát zvolily domácí angrešt a rybíz (09.07.2026)
- Lesy Mendelovy univerzity vykazují mimořádně časný a silný stres suchem (09.07.2026)
- Léto je podle meteorologických modelů teplejší než obvykle. Červenec i srpen mohou přinést další vlny veder (09.07.2026)
- Zemědělský fond: Evropská unie proplatila květnové dotace firmám z Agrofertu (09.07.2026)
- Češi a léto: Jaké aktivity vedou, jaké chutě zmrzlin milují, kolik utrácejí (09.07.2026)
- Na Znojemsku hasiči bojovali se dvěma požáry polí, jeden zraněný (09.07.2026)

Tweet



