Na farmářské trhy chodí třetina Čechů. Chtějí podpořit místní zemědělce

Farmářské trhy jsou v Česku sice čím dál oblíbenější, ale pravidelně tu nakupuje jen sedm procent populace. Příležitostně sem zavítá každý zhruba pátý Čech. Nejčastěji jsou to mladí lidé s vysokoškolským vzděláním.

Nejsilnějším důvodem, proč lidé navštěvují farmářské trhy, je údajně snaha podporovat lokální farmáře. V průzkumu agentury Aspectio to uvedlo téměř osmdesát procent respondentů. Polovina z nich také uvedla, že mají pocit, že na trhu lze získat čerstvější a chutnější potraviny.

Zajímavé je, že třetina především mladých lidí do pětadvaceti let, berou farmářské trhy jen jako krátkodobou módní záležitost, zatímco celých pětasdedmdesát procent se domnívá, že jde o návrat k tradici. Pro více než pětinu lidí jsou navíc farmářské trhy také společenskou událostí a příležitosti potkat se se sousedy a známými.

Za to, že většina lidí na farmářských trzích vůbec nenakupuje, může především jejich stále ještě nízký počet a omezená přístupnost, což v praxi znamená, že trhy jsou příliš vzdálené od jejich bydliště nebo lidem nevyhovují termíny jejich konání.

Pouze minimum (asi třináct procent) lidí v průzkumu přiznalo, že se obávají nedodržování hygienických pravidel, proto na trhy vůbec nechodí.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info