Varování před přehnojením plodin sírou

Problematiku přílišného zásobení zemědělských kultur sírou objasňuje aktuální věstník německé poradenské služby věnovaný efektivitě hnojení. Jak zdůraznil autor příspěvku Dr. Frank Eulenstein z Leibnitzova centra pro výzkum zemědělské krajiny (ZALF), obsahuje mnoho hnojiv takový poměr síry k dusíku, který je pro většinu plodin optimální. Na trhu se však objevila i řada produktů, které obsahovaly příliš vysoký podíl síry. Přehnojení může vést k okyselení půdy a tím i k problémům s půdní úrodností. V již kyselých půdách vzniká nebezpečí, že dalším vymýváním vápníku průsakovou vodou vzroste dostupnost těžkých kovů, uvádí Dr. Eulenstein.

Kromě toho by se mohly v půdním roztoku uvolňovat hliníkové ionty, které způsobují např. poruchy růstu kulturních rostlin. Proto je důležité uzpůsobit dodání síry potřebě rostlin, aby bylo dosaženo jejich optimální zásobenosti a půda nebyla poškozena.

http://www.topagrar.com/news/Acker-Wetter-News-Warnung-vor-einer-ueberhoehten-Schwefelduengung-440921.html

Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info