Belgie zakázala kastraci selat bez anestézie

Od příštího roku nebude možné v Belgii provádět chirurgickou kastraci selat bez anestézie, od roku 2018 pak nebude možné provádět kastraci vůbec.

Od 1. ledna 2012 bude v Belgii zakázáno provádět kastraci selat bez anestézie, jak informoval Svaz belgických jatek a bouráren (FEBEV) ve své tiskové zprávě. Svaz tak splnil svůj slib z loňského roku, že se zasadí od roku 2012 o zastavení chirurgické kastrace bez umrtvení. Od roku 2018 bude kastrace selat zakázána úplně.

Zákaz je reakcí na výsledky výzkumu belgického Výzkumného ústavu zemědělství a rybářství (ILVO) na téma dobrých životních podmínek zvířat a výsledkem snahy o zajištění úspěšného ztržňování belgického vepřového masa na národní i mezinárodní úrovni. Jedná se o dobrovolnou iniciativu belgických zpracovatelů masa.

René Maillard, manažer Belgian Meat Office, rozhodnutí FEBEV přivítal: „ Belgické odvětví výroby masa podpořilo německé stanovisko ohledně kastrace selat. Jedná se o krok správným směrem, který bude mít pozitivní dopad na naše obchodní styky s nejvýznamnějšími zahraničními zákazníky“.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info