Britský výzkum jahod s velmi omezenou potřebou vody

Roční vynakládání 400 milionů liber britskou vládou na zemědělské vědy poskytuje „ příležitost stát se pohotovým, co se týká klimatu, energie a vody“ sdělila ministryně zemědělství Caroline Spelman na konferenci Oxford Farming Conference na začátku ledna 2012.

     Existuje dobře známý projekt organizace EMR (East Malling Research), který zkoumá pěstování jahody s používáním množství vody o 70 % menším. Tyto výsledky jsou převáděny na brambory – další plodinu s vysokou poptávkou po vodě.

     Pro pěstitele znamená adaptování se na klimatickou změnu hrozby, ale také chopení se příležitostí s delšími pěstebními sezónami a omezenými poškozeními mrazem, což umožňuje, aby byly zavedeny nové plodiny.

     Vedoucí pracovník EMR profesor Peter Gregory sdělil časopisu Grower: Rádi bychom viděli více zdrojů jdoucích do výzkumu pěstování nového ovoce ve Velké Británii. EMR zlepšuje vinnou révu a zkouší pěstování melounů. Existují příležitosti také pro další ovoce, jako například meruňky a broskve, ale je potřeba provádět výzkum nyní, ne v čase 10 let.

Horticulture Week, 2012, 13 January, s. 22

http://www.nzpk.cz/objednavka-reprograficke-sluzby/

Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info