Plzeňský Prazdroj nabízí od dubna ovocné pivo
29.03.2012 | Denik.cz
Řízný citron a limetka & bezinka. To jsou nové příchutě míchaného ovocného piva Gambrinus.
„Oba míchané nápoje z piva budou v obchodech k dostání v půllitrových plechovkách od začátku dubna. Vratné lahve o stejném objemu budou určeny hlavně restauracím a barům,“ uvedl mluvčí Plzeňského Prazdroje Jiří Mareček. Obě novinky jsou podle něj určeny hlavě lidem hledajícím osvěžení.
Při konečném výběru příchutí rozhodl vkus spotřebitelů. „První volbou byla limetková příchuť s přídavkem bezinky, citron je chuťovou klasikou. Lidé ji oceňují, protože je nejvíce osvěžující,“ přibližuje Mareček. Novým produktem se Prazdroj zařazuje po bok konkurentů Staropramenu a Heineken, které už míchané pivní nápoje prodávají. Ani v jejich nabídce nechybí příchuť citrusů.
Plzeňský pivovar už několik let vyrábí jemně perlivý sladový drink Frisco s jablečno-citronovou a brusinkovou příchutí. „Část jeho výrobního postupu je podobná jako u vaření piva, základem je ječný slad. Gambrinus řízný citron a Gambrinus limetka & bezinka jsou míchané nápoje z piva, které se vyrábí smícháním výčepního Gambrinusu s přírodní ovocnou šťávou,“ vysvětluje Mareček.
Autor: Hana Pražáková
Další články v kategorii
- Ministr Šebestyán: Ceny potravin i slevové akce prověřím. Válku s řetězci nechci (13.02.2026)
- K omezení lovu na naháňkách? (13.02.2026)
- Odpovědi na dotazy čtenářů k novele lesního zákona (II.) (13.02.2026)
- Hlášení podrývání v LPIS – rozšíření plodin (13.02.2026)
- Poláci na Tučný čtvrtek, který připadá na dnešek, snědí asi sto milionů koblih (13.02.2026)
- Na Hradecku začala likvidace chovu s ptačí chřipkou, utraceno bude 6800 kachen (13.02.2026)
- Informace z jednání francouzských plemen (13.02.2026)
- Napadne i přes deset centimetrů sněhu, ukázali meteorologové mapu srážek (13.02.2026)
- Vinaři diskutovali udržitelnou budoucnost tuzemského vinařství (13.02.2026)
- Srbští farmáři protestují proti nízkým cenám „mléčnou blokádou” (13.02.2026)

Tweet



