Český rekonstrukční tým otevřel v Afghánistánu včelařské centrum

Český Provinční rekonstrukční tým (PRT) v provincii Lógar vybudoval včelařské centrum. Projekt byl financován českou stranou. ČTK o tom dnes informoval major Jindřich Plescher, tiskový a informační důstojník 10. jednotky PRT.

"Náš projekt je v Afghánistánu poměrně unikátní, v Lógaru, v okolních provinciích ani v Kábulu nic podobného zatím neexistuje," uvedla zemědělská expertka z PRT Zuzana Biniová. Centrum bude mimo jiné sloužit k rozmnožování včelstev a produkcí včelích královen.

Včelařské centrum vyrostlo na "zelené louce". Součástí je i nově vyvrtaná studna a vlastní generátor na výrobu elektrické energie. Po obvodu je postavená ochranná zeď. Kapacita provozní budovy a jejího technického vybavení je projektována na 50 tun medu ročně.

Sdružení lógarských včelařů má čtyři sta členů a ročně místní včelaři vyprodukují přes 20 tun medu. "Nově postavené včelařské centrum nám pomůže shromáždit a zpracovat včelí produkty. Budou mít vysokou kvalitu a jistě půjdou dobře na odbyt," řekl při otevření ředitel zemědělského odboru provincie.

"Máme v plánu uzavřít dohodu s místní mlékárnou. Chceme spolu koordinovat spolupráci a prodávat naše výrobky především v Lógaru a v Kábulu. S odbytem problém nemáme. Afghánci mají med rádi," dodal.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info