Interspar končí s fair trade výrobky
15.04.2013 | bio-info.cz
Maloobchodní řetězec Interspar ukončil nabídku potravin fair trade.
Před časem jsme na portálu Bio-info.cz informovali o uvedení výrobků ze systému Fair trade do prodejen Interspar.
V poslední době jsme zjistili, že prodej výrobků Fair trade byl ukončen. Řetězec také vylistoval část biopotravin, konkrétně od dodavatele Country Life.
Na otázku redakce jsme dostali vyjádření pana Aleše Langra z PR agentury Crest Communications, která řetězec mediálně zastupuje:
"Společnost SPAR ČOS sleduje na prodejní ploše každou položku z hlediska ekonomických ukazatelů. Pokud delší dobu přestávají jakékoliv produkty plnit tuto ekonomickou podmínku, jsou ze sortimentu vylistovány. Tento proces SPAR ČOS zahájí až v okamžiku, když zjistí, že o některé produkty není zájem z řad zákazníků."
Přeloženo do normálního jazyka: řetězec na nabídce fair trade a biopotravin prodělává, není o ně dostatečný zájem.
Dozvěděli jsme se ale také, že: "Nově mají zákazníci prodejen SPAR a INTERSPAR možnost zakoupit v sortimentu produkty privátní značky SPAR Veggie, které jsou nejen vegetariánské, ale navíc v bio kvalitě", dodal pan Langer.
Interspar nabízí biopotraviny vlastní značky Natur*pur, převážně rakouského původu.
Další články v kategorii
- EU začne prozatimně provádět dohodu s Mercosurem, čekat na europoslance nebude (04.03.2026)
- Lži a fámy okolo zeleného čaje matcha. Kde je pravda? (04.03.2026)
- Lidé na jihu Čech častěji hlásí podezření na týrání zvířat, potvrdí se třetina (04.03.2026)
- Bezmála 2,5 miliardy korun poskytne SZIF na ošetřování travních porostů (04.03.2026)
- Šebek pro Deník Referendum: Potravinový ombudsman ceny nesníží. Bude jen sloužit velkovýrobcům (04.03.2026)
- Gastronomie pokulhává v digitalizaci, konzervativní hospodští kvůli tomu přicházejí o hosty i peníze (04.03.2026)
- Pivovar Lobeč v dubnu představí návštěvníkům novou expozici parostrojů (04.03.2026)
- Ostříhat, nebo počkat? Které stromy potřebují péči nyní (04.03.2026)
- Třetí týden výběry pokračovaly na OPB Osík (04.03.2026)
- Ve Zlínském kraji loni klesl počet zjištěných závad ve veterinární hygieně (04.03.2026)

Tweet



