U třetiny prodejců vánočního zboží zjistila inspekce nedostatky
20.12.2013 | Denik.cz
Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla od konce listopadu do poloviny prosince 356 kontrol prodejců vánočního zboží. Nedostatky zjistili inspektoři ve 31,7 procentech případů. ČOI to dnes uvedla v tiskové zprávě.
Prodejci vánočních stromků byli nejčastěji pokutováni za chybějící ceníky a úředně neověřená měřidla. „Ověřují se také nabývací doklady na prodávaný sortiment a vydání dokladu o koupi na vyžádání spotřebitele. Paragon k nákupu stromku je vhodné si vyžádat, aby spotřebitel mohl při namátkové kontrole prováděné policií prokázat jeho legální nabytí," uvedl mluvčí inspekce Denis Gaidoš.
Nejčastějšími nedostatky u prodejců kaprů jsou neseznámení s cenou doplňkových služeb, používání neověřených měřidel a předražení nákupu v důsledku nesprávného účtování. Na kontrole ryb se kromě ČOI podílejí nejméně další dva kontrolní orgány, a to Státní veterinární správa a živnostenské úřady.
U prodejců adventních věnců a vánočních dekorací se svíčkami byly nejčastějším zjištěným prohřeškem neúplné nebo chybějící informace o výrobku, o jeho ceně a nevydání dokladu o koupi se všemi náležitostmi.
Autor: ČTK
Další články v kategorii
- Ministr Šebestyán: Mrazy závažně poškodily sady, příští týden eurokomisaři moji písemnou žádost osobně zopakuji (21.05.2026)
- KOMENTÁŘ: Evropa potřebuje víc řepky, než sama vypěstuje (21.05.2026)
- Kontrola odhalila dva případy nákazy zlatým žloutnutím u dovezených sazenic vína (21.05.2026)
- Sucho: Ohlášení zásahu vyšší moci (21.05.2026)
- Tržby Rohlik Group loni meziročně vzrostly o 35 procent na 32,3 miliardy Kč (21.05.2026)
- MDR: Agrofert chystá na východě Německa investice a žádá zemskou vládu o podporu (21.05.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 20.5. 2026 (21.05.2026)
- Vědci z MENDELU zkoumají mikroplasty v zemědělství, vyvinuli novou metodu jejich detekce (20.05.2026)

Tweet



