Souhrn událostí uplynulého dne – 18. 6. 2015

Toman: Zpracovatelé mají oproti řetězcům minimální přirážky

Zpracovatelské podniky mají obchodní přirážku od jednoho do pěti procent u základních potravin, u specialit mohou být přirážky vyšší, ale stále jde o jednotky procent. Obchodní řetězce proti tomu mají přirážky řádově jinde. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl prezident Agrární a Potravinářské komory ČR Miroslav Toman.

Zemědělství bude chtít po ministerstvu financí 2,6 miliardy navíc

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) bude požadovat po správci státní kasy Andreji Babišovi (ANO) o 2,6 miliardy korun navíc oproti plánům ministerstva financí. Vyplývá to z vyjádření, které dnes rezort ČTK zaslal. "Aktuální návrh rozpočtu ministerstva je 18,7 miliardy korun."

Inspekce má nově kontrolovat půdu, zaměstnanci jí chybí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) získala novelou zákona o ochraně zemědělského půdního fondu od dubna nové kompetence. Měla by tak například řešit přestupky, kterých se lidé dopustí znečišťováním zemědělské půdy. ČTK to sdělila Jana Jandová z ČIŽP.

Pracovní komise pro problematiku půdy

Půda a zemědělství k sobě neodmyslitelně patří již od pradávna. Bez půdy se prostě zemědělec neobejde. A protože zemědělství a s ním navazující potravinářství je jedním ze základních odvětví národního hospodářství, je nutné se o půdu starat a zacházet s ní šetrně, neboť je to základní přírodní zdroj pro obživu.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info