Souhrn událostí uplynulého dne – 1. 12. 2015

Med do škol? Ministr Jurečka sklízí kritiku

Chtěl pomoci včelařům, ale vymklo se mu to z rukou. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) za svůj projekt Med do škol schytává kritiku ze všech stran. Prý podporuje farmáře, ale škodí dětem. Ministr Jurečka přišel v minulých týdnech s dobrou myšlenkou. Je potřeba podpořit včelaře.

Navzdory nařízení japonští velrybáři znovu vyrážejí na moře

Skupina čtyř japonských rybářských lodí se vydává k Antarktidě na lov velryb. Japonsko tak obnovuje lov, navzdory loňskému rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ). Soud tehdy došel k závěru, že Japonci kytovce nezabíjejí kvůli vědeckému výzkumu, jak sami tvrdí, ale z komerčních důvodů.

Ekologové chválí Sobotkovy sliby, volají však po schválení antifosilního zákona

České ekologické organizace ocenily závazky, ke kterým se v pondělí při zahájení světové klimatické konference v Paříži přihlásil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Premiér slíbil do 15 let snížit emise skleníkových plynů nejméně o 40 procent ve srovnání s rokem 1990 a další finance do Zeleného klimatického fondu pro rozvojové země.

Deště zvedají hladiny řek, na Šumavě dosáhly třetího povodňového stupně

Kvůli vytrvalému dešti a tání sněhu na Šumavě vystoupala dnes nad ránem Otava v Rejštejně a v Sušici a Vydra v Modravě na třetí povodňový stupeň. Meteorologové vydali výstrahu před záplavami - extrémní stupeň nebezpečí hrozí na Klatovsku. Hladiny toků v oblasti horní Otavy by měly kulminovat během rána a dopoledne, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info