Souhrn událostí uplynulého dne – 14. 12. 2015
15.12.2015 | Agris
Zemědělské odbory navrhují nárůst mezd o 4,5 procenta
Agrární odbory požadují, aby mzdové tarify v oboru v příštím roce rostly v průměru o 4,5 procenta. Zaměstnavatelé sdružení v Zemědělském svazu ČR navrhují zvýšení o dvě až 2,5 procenta. ČTK to řekli předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek a předseda svazu Martin Pýcha.
V čele Českého svazu včelařů vystřídala Brücklera Machová
Český svaz včelařů zvolil dnes do svého čela Jarmilu Machovou. Ve funkci předsedy vystřídala Karla Brücklera. Sjezd podle ní řešil také případ zbytků antibiotik v medu společnosti Včelpo, kterou svaz vlastní. Změny v čele svazu nastaly podle Machové kvůli tomu, že se zhoršily jeho služby pro členy.
Pryč s drobným písmem. Prodejci chtějí digitalizaci potravinových obalů
Prodejci chtějí prosadit vznik elektronické databáze údajů z obalů potravin. Ta je první krokem k tomu, aby drobné písmo z obalů zmizelo. Digitální revoluci v potravinách zatím brání evropská legislativa i technická gramotnost zákazníků. Už žádné údaje o složení napsané miniaturním písmem čitelným jen s mnoha dioptriemi.
Chovatelé dojných krav a prasnic dostanou navíc 604 milionů korun
Vláda dnes schválila návrh ministra zemědělství Mariana Jurečky na poskytnutí mimořádné podpory pro zemědělce, kteří podnikají v živočišné výrobě. Dostanou 604 milionů korun, z poloviny hrazených z rozpočtu EU a z poloviny z finančních rezerv Ministerstva zemědělství.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



