Souhrn událostí uplynulého dne – 1.11. 2016

Produkce masa ve 3. čtvrtletí klesla, nákup mléka mírně rostl

Produkce masa v letošním třetím čtvrtletí meziročně klesla o procento na 110.348 tun. Nákup mléka se zvýšil o 0,3 procenta na 614,4 milionu litrů, jeho ceny ale byly meziročně o 16 procent nižší. Klesly také ceny jatečného skotu, naopak zdražila jatečná kuřata a prasata. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

Lesy ČR daly práci 290 nezaměstnaným, příští rok jich má být 390

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) zaměstnal letos na sezonních pracích v lesích 290 lidí bez práce, příští rok jich má být 390. Se zaměstnáváním lidí z úřadů práce podnik začal loni, kdy zaměstnal 170 lidí. Náklady na zaměstnání lidí bez práce podnik letos vyčíslil na 50 milionů korun, z nichž asi čtvrtinu hradily úřady práce.

Pálenice na Zlínsku má třetinu práce oproti loňsku, ovoce pomrzlo

Jen třetinu práce oproti loňskému roku má letos pěstitelská pálenice ve Hvozdné na Zlínsku. Úrodu postihly mrazy, ovoce pomrzlo, je ho mnohem méně než loni, řekl ČTK majitel pálenice Tomáš Sovadina. Podle něj je situace podobná ve všech pálenicích na Zlínsku.

Inspekce zjistila v tržní síti dovozová jablka s pesticidem a klamavým označením původu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v distribuční síti společnosti Globus ČR, k.s. výskyt jablek odrůdy Paula Red, která obsahovala nadlimitní množství látky - pesticidu chlorpyrifos. Laboratorní analýza prokázala přítomnost pesticidu v nadlimitním množství 0,076 mg/kg, přičemž legislativně přípustná hranice činí 0,01 mg/kg.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info