Ministr Jurečka navrhuje vládě změnu použití přebytku státního rozpočtu za rok 2016, chce podpořit více investic

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka na dnešním jednání vlády otevře diskuzi k využití přebytku rozpočtu za rok 2016. Část peněz chce použít na investice do výstavby vodovodů a čistíren odpadních vod, rozvoj venkova či opravy silnic nižších tříd.

„Je důležité podporovat ekonomiku dalšími investicemi, například výstavba silnic a dálnic by mohla být výrazně rychlejší. Peníze by se daly využít i na odstraňování starých ekologických zátěží na Ostravsku,“ uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Podpořit chce i vyšší investice do venkova, stavbu vodovodů, čistíren odpadních vod či opravy silnic druhých a třetích tříd. S koaličními partnery chce proto o možném využití přebytku státního rozpočtu dále jednat.

Ministerstvo financí navrhovalo použít přebytek hospodaření na snížení státního dluhu, konkrétně na dluhopisy splatné v roce 2017. Využití peněz musí ještě schválit Poslanecká sněmovna v rámci projednání návrhu státního závěrečného účtu. Vláda jej musí poslancům předložit vždy do dubna následujícího roku.

Markéta Ježková

tisková mluvčí Ministerstva zemědělství

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info