Vinařská skupina VINIFERA rozšířila své portfolio o 43 hektarů vinohradů na Slovácku

Jednu z letošních akvizici v oblasti vinařství uskutečnila v těchto dnech Vinařská skupina VINIFERA. Ve Slovácké podoblasti, konkrétně v okolí Kyjova, získala 43 hektarů kvalitních vinic. Skupina tak postupně plní svůj plán vlastnit během několika let na jižní Moravě kolem 1 000 hektarů. Cílem je stát se i díky soustavnému rozšiřování portfolia vinohradů jedničkou nejen na českém trhu, ale i ve střední Evropě.

43 hektarů na Kyjovsku VINIFERA získala jako součást společnosti Kyjovské vinohrady s.r.o., které jsou součástí skupiny AGROFERT. Vedle vinohradů své portfolio rozšířila rovněž o techniku a stroje na zpracování hroznů.

Investice do Kyjovských vinohradů je součástí vytyčené strategie postupného růstu a zvyšování podílu na trhu. I díky soustavnému rozšiřování vlastních vinic by skupina VINIFERA už letos měla překonat 30 milionů litrů stočeného vína a tržbami se přiblížit jedné miliardě korun. Po nové akvizici bude skupina zpracovávat úrodu z téměř 600 hektarů vinic.

Nové vinohrady jsou pro VINIFERU důležité i vzhledem k pěstěným odrůdám - celkem se jich na kyjovských vinohradech nachází dvanáct. Pro další sezonu se počítá především s odrůdami bílého vína - Rulandské bílé a Muškát moravský. Ty doplní velmi žádaná odrůda Tramín červený.

Vinařskou skupinu VINIFERA s.r.o. tvoří Vinařství NEOKLAS Šardice a.s. a Vinařství Mutěnice, s.r.o. Nově získané vinice pomáhají skupině vyhovět stoupající poptávce po kvalitním moravském vínu, kterým zásobí všechny tuzemské maloobchodní řetězce.

Více informací:

www.vsvinifera.cz

www.vykupvinic.cz

www.neoklas.cz

www.vinarstvimutenice.cz

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info