Souhrn událostí uplynulého dne – 6. 8. 2018

Sklizeň máku bude letos možná nejnižší od roku 2000

Letošní sklizeň máku může být letos nejnižší od roku 2000. Stojí za tím jarní sucho, zasychaly rostliny a působili škůdci. Kde napršelo, tam rostliny udusilo bahno, sdělil ČTK Václav Lohr z České zemědělské univerzity v Praze. Očekává výnos kolem půl tuny na hektar, v posledních letech byl průměr 0,67 tuny na hektar.

Boom vystřídal boj o přežití. Mlékomaty drží stálí zákazníci, noví nepřibývají

Trvanlivé v krabici nebo čerstvé z automatu? Na řadě míst na Jižní Moravě fungují mlékomaty, kde si lidé mohou denně koupit čerstvé mléko. Za litr zaplatí od patnácti do sedmnácti korun. Podle některých provozovatelů odběr z automatů po počátečním boomu po několika letech odezněl.

Penamu, který patří do Agrofertu, vzrostly tržby. Zisk ale mírně klesl

Tržby brněnské pekárenské společnosti Penam loni rostly o 100 milionů korun na 3,6 miliardy, zisk se mírně snížil na 106 milionů. Firma loni dokončila modernizaci pekárny v Rosicích u Brna, kde nyní peče chléb. Letos zde staví novou expedici, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.

Le Monde: Pesticidy zvyšují riziko cukrovky a obezity

Myši, které byly po dobu jednoho roku vystaveny průměrným dávkám pesticidového koktejlu, dostaly cukrovku. Tyto poznatky se shodují s epidemiologickými studiemi u lidí. Je stále těžší zpochybňovat existenci vlivu pesticidů, které se ke člověku dostávají v potravinách. Píše o tom francouzský deník Le Monde.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info