Počet registrací ochranných známek piv v Británii loni rekordní

Milovníci řemeslných piv v Británii neměli nikdy tak velkou možnost výběru. Počet registrovaných ochranných známek piv loni stoupl na rekordních 2372, což bylo o pětinu více než v roce 2016. Růst je reakcí na zvyšující se poptávku spotřebitelů po pivu vyráběného jen v limitovaných edicích nebo v malých várkách. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na zprávu právnické firmy Reynolds Porter Chamberlain (RPC).

Na trhu je k dostání množství různých produktů, od pěkně zabalených plechovek po soudky s podivnými názvy či pivo vařené s čajem earl grey. Například skotský pivovar BrewDog na svých internetových stránkách nabízí více než 20 různých piv, z nichž jedno se jmenuje Elvis Juice.

Trh s řemeslnými pivy se podle RPC rozrostl již natolik, že se některé značky stávají velmi hodnotné a jejich ochrana důležitá. Zájem o tato piva začal ve Spojených státech, kde jsou již řemeslné pivovary dobře zavedené a akcie jednoho z takových pivovarů, Boston Beer, od počátku roku stouply o třetinu.

Na trh s řemeslnými pivy se snaží protlačit i velcí hráči na pivovarnickém trhu. Lokální značky v Británii kupuje největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev a Heineken koupil menšinový podíl v Beavertown Brewery.

irl hej

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info