Jihočeští hygienici zaznamenali 10 nevyhovujících vzorků zmrzlin

Jihočeští hygienici při kontrolách zmrzlin od konce června do těchto dnů evidovali zatím deset nevyhovujících vzorků. Většinou vykazovaly vyšší počet bakterií. V žádném případě nešlo o závažnější nedostatky. Hygienici zatím zkontrolovali v kraji 50 vzorků zmrzlin. ČTK to řekla Dagmar Smitková z jihočeské hygienické stanice.

"Některé drobnější nedostatky odstranili provozovatelé přímo na místě při naší kontrole. Pokud se jednalo o výskyt vyššího počtu bakterií, poukazuje to na fakt, že z různých důvodů není kontrolované místo po hygienické stránce naprosto v pořádku," řekla Smitková. Bakterie mohou pocházet například z ne úplně čistých rukou prodávajícího nebo ze špatně udržovaných přístrojů na výrobu zmrzliny.

Hygienici v Jihočeském kraji při kontrolách zmrzlin letos uložili devět blokových pokut. Provozovatelé v součtu zaplatili 18.000 korun.

Smitková uvedla, že úroveň hygieny v místech, kde se v Jihočeském kraji prodává zmrzlina, zůstává stejná jako v minulých letech. "Ale kontrolujeme také například cukrárny, kde se neprodává jen zmrzlina. V takových případech její vzorky třeba neodebíráme a zaměříme se na jiné věci," uvedla Smitková.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info