Vinaři z Česka získali v Koreji tři velké zlaté medaile

Vinaři z České republiky získali na Asia Wine Trophy v korejském Tedžonu tři velké zlaté medaile. Poprvé v historii české účasti na světových soutěžích navíc jednu z nejvyšších cen získalo víno z litoměřické vinařské oblasti. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Vinařský fond, který účast českých a moravských vinařů v soutěžích finančně podporuje.

Asia Wine Trophy je jediná soutěž v Asii pod patronátem mezinárodních vinařských organizací, soutěžilo na ní přes 4000 vín ze 33 zemí. Nejvýše hodnoceným vínem z České republiky, kterou zastupovalo 146 vzorků, se stal Johann W Pinot Gris 2015 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Třebívlice.

"Úspěch je o to větší, že toto vyzrálé, na kost suché víno s výraznou mineralitou uspělo v Koreji, která miluje vína se znatelným zbytkem cukru. Třebívlický sklepmistr Martin Nesvadba se tak zapsal do zlaté knihy českého vinařství," uvedl Luboš Bárta z časopisu Sommelier, který účast vinařů v Koreji organizačně zajišťoval.

Další dvě velké zlaté medaile získal Petr Marcinčák z Bio Vinařství Víno Marcinčák Mikulov za a Riesling 2015 slámové víno a Ryzlink vlašský 2015 výběr z cibéb.

Kromě tří velkých zlatých medailí získali vinaři z Moravy i Čech také 30 zlatých medailí a osm stříbrných.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info