BILLA se zapojí do Sbírky potravin se 48 prodejnami
14.11.2019 | Havas PR Prague
- V jarním kole sbírky zákazníci supermarketů BILLA věnovali lidem v nouzi skoro 30 tun potravin a drogerie
Společnost BILLA se v sobotu 23. listopadu zapojí do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin. Stejně jako na jaře mohou lidé přispět na celkem 48 prodejnách BILLA napříč Českem. Cílem je pomoc domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám.
Nejbližší supermarket, kde zákazníci mohou darovat část svého nákupu, je možné vyhledat na webu www.sbirkapotravin.cz/kde-nakoupit. V jarním kole se na prodejnách BILLA díky pomoci 345 dobrovolníků vybralo téměř 30 tun zboží, z něhož by se dalo připravit 53 265 porcí jídla.
„Chtěla bych poděkovat všem zákazníkům, kteří se do jarního kola sbírky zapojili, a těšíme se na další příspěvky pro dobrou věc,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR.
Sbírka potravin nově organizovaná Českou federací potravinových bank a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR za podpory společnosti BILLA, Asociace společenské odpovědnosti a dalších partnerů se od letošního roku koná vždy dvakrát ročně (na jaře a podzim). Pomoc je zaměřena zejména na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova a v nouzi a pokrývá celou Českou republiku.
Pro více informací prosím kontaktujte:
Dana Bratánková
Manažerka korporátní komunikace / Tisková mluvčí
REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r.o.
Mobil: +420 606 099 607
E-mail: d.bratankova@billa.cz
Další články v kategorii
- Jarní střih švestek rozhoduje o úrodě. Poradíme, kdy vzít nůžky a jak řezat (19.03.2026)
- Koncem března bude v ČR k dispozici vakcína proti dalším typům katarální horečky ovcí (19.03.2026)
- Inspekce v českém supermarketu našla závadný olej. Může škodit zdraví (19.03.2026)
- EET v novém aneb jak sebrat chuť k podnikání těm, kdo svou činností oživují venkov (19.03.2026)
- Na velikonoční traktor i kraslice do Čáslavi! Národní zemědělské muzeum Čáslav zahajuje sezónu (19.03.2026)
- Hradec Králové posílí MHD do městských lesů, parkoviště náporu nestačí (19.03.2026)
- Aukce cenného dříví v Holešově vynesla přes 18 milionů korun, podobně jako loni (19.03.2026)
- Vajíčka před Velikonocemi dál zdražují (19.03.2026)
- Lvice a puma z nelegálního chovu z Rokycan skončily záchranných centrech (19.03.2026)
- V Řecku se objevila slintavka a kulhavka (19.03.2026)

Tweet



